Podwyżki kwot mandatów oraz punktów karnych

Kilka słów własnego przemyślenia w temacie podwyżki kwot mandatów oraz punktów karnych.


Zielone światłoDrodzy Kursanci,

kilka słów własnego przemyślenia w temacie podwyżki kwot mandatów oraz punktów karnych. Trzeba zauważyć i przyznać że robią wrażenie, żarty z przepisów ruchu drogowego oraz traktowanie ich z przymrużeniem oka a także nie przywiązywania szczególnej uwagi i staranności do szkolenia samochodowe  oraz szkolenia motocyklowe przechodzą do dalekiej historii.

Spotkanie ze służbami dbającymi o przestrzeganie przepisów na drodze może skończyć się bardzo boleśnie(dla naszego portfela). Pokrótce trzeba podkreślić , że punkty karna znikają z naszego konta po dwóch latach a jeżeli będziemy wydłużać  okres wpłaty mandatu , o taki okres przedłużymy przypisane  do nas punkty. Mamy sporo przewinień zawartych w taryfikatorze ,zagrożonych  dużą ilością pkt., tj 15. Popełnienie  w ciągu dwóch lat wykroczenia z tak dużą ilością pkt. karnych doprowadzi do obowiązku ponownego zaliczenia egzaminu państwowego  na prawo jazdy.

Dla młodocianych kierowców grupa wykroczeń zagrażających  posiadanym uprawnieniom jest jeszcze większa. Widzimy grupę wykroczeń zagrożonych bardzo wysokimi sankcjami pieniężnymi i punktowymi : np. nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, czy naganne zachowania na przejazdach kolejowych, jazda po alkoholu,nadmierna prędkość (zwłaszcza powyżej 31 km/h, gdzie mandaty  zaczynają ostro szybować w górę). Wysoka grzywna grozi także za niewskazanie osoby która kierowała naszym pojazdem podczas wypadku drogowego  (4000zł),  nie ujawniając  takiej osoby przy przekroczeniu prędkości dostaniemy  mandat podwojony przynależny do danego wykroczenia. 

W nowych uwarunkowaniach mamy doczynienia z recydywą i jeżeli z danej grupy popełnimy wykroczenie ponownie w przedziale dwóch lat, dostaniemy podwojoną wysokość mandatu. Nasza SZKOŁA JAZDY Kraków od samego początku powstania uczula naszych kursantów robiących Prawo Jazdy wszystkich kategorii:

  • nauka jazdy samochodem kat.B
  • szkolenie automatem kat. B
  • nauka jazdy motocyklem kat.A
  • szkolenie motocyklowe kat.A2
  • szkoła motocyklowa kat.A1
  • nauka jazdy na motocyklu kat.AM

do przestrzegania norm i przepisów zawartych w ustawie PoRD. Uczymy i wpajamy naszym kursantom dobre nawyki przydatne w oswajaniu się z pojazdem w pierwszych momentach ich korelacji w czasie jazdy. Przekazujemy naszą wiedzę nie tylko z zakresu przepisów ruchu drogowego ale także życzliwego i partnerskiego współdziałania z innymi uczestnikami drogi. Nasza Szkoła Nauki Jazdy kat.B , oraz kat.B Automat, jak również Szkoła Nauki Jazdy kat A, kat.A2. kat.A1, kat.AM, stawia na wysoki poziom nauczania i przygotowania naszych adeptów do sprawnej , podpartej fachową wiedzą i umiejętnościami w samodzielnym poruszaniu się samochodem czy motocyklem po drogach publicznych
.
Szkolenia samochodowe  oraz szkolenia motocyklowe z części teoretycznej prowadzimy na ul.Rzemieślniczej obok Rondo Matecznego w dzielnicy Podgórze,(Łagiewniki), gdzie można w łatwy sposób dojechać z całego Krakowa oraz miejscowości ościennych. Szkoła motocyklowa posiada posiada swój wydzielony plac manewrowy , tak by nie kolidował z ruchem innych pojazdów. Szkoła samochodowa kat.B oraz nauka jazdy automatem kat.B rozpoczyna się na placu przy siedzibie naszego  ośrodka szkolenia.

 

ZAPRASZAMY W SEZONIE 2022